Bez-nazwy-1

Magda Stachula

Porywający, pełen napięcia i zwrotów akcji thriller, który zawładnie Wami od pierwszego zdania.

Publisher's Weekly

Prawdziwa uczta dla fanów thrillerów psychologicznych.

Closer Magazine

Po prostu: Genialne!

Samantha M. Bailey
Poznajmy się

Samantha M. Bailey

Autor:

Samantha M. Bailey

Samantha M. Bailey – #1 na międzynarodowych listach bestsellerów. Pisarka, dziennikarka i redaktorka. Mieszka w Toronto. Współzałożycielka BookBuzz – promocyjno-interaktywnego wydarzenia dla czytelników, organizowanego w Nowym Jorku i Toronto. Kobieta na krawędzi to jej pierwszy thriller.

Czytaj dalej
Samantha M. Bailey

Czytelnicy o Kobiecie
na krawędzi

Dawno nie czytałam tak dobrej książki

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
9 / 10

Od pierwszej strony, od pierwszego zdania już wiadomo, że to będzie dobre i warte przeczytania. To jedno zdanie wypowiedziane przez obcą kobietę do Morgan, zaintrygowało mnie. Ta książka jeśli chodzi o kryminały, thrillery to chyba najlepsza w tym gatunku jaką przeczytałam w tym roku. Nie dość, że od pierwszego zdania już mnie zaciekawiła, to jeszcze do prawie końca byłam zaskoczona tym kto jest mordercą. Kocham to... Gdybym była młodsza to pewnie przeczytałabym ją w jedną noc, ale niestety teraz potrzebuje kilku wieczorów. Uważam, że każdy kto kocha kryminały i że głównymi bohaterkami są kobiety musi to przeczytać.

Czytaj więcej

Ann z lubimyczytać.pl

Mile spedzony czas podczas cztania

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
9 / 10

Bardzo fajna pozycja, akcja od pierwszej strony, aż do końca nie zwalnia tempa. Mile spedzony czas podczas cztania. Polecam.

Czytaj więcej

Mariola z lubimyczytać.pl

Przyznam szczerze, że nie sądziłam, że książka ta wywrze na mnie aż takie wrażenie.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

To moje pierwsze spotkanie z autorką, Samanthą M. Bailey. Zaczynając lekturę, nie miałam pojęcia, co będzie jej tematem przewodnim. Okazuje się, że autorka powzięła bardzo ważny temat, który nadal (przynajmniej w Polsce) jest mocno lekceważony, a mianowicie kwestię depresji poporodowej. W niniejszej pozycji temat z punktu widzenia osoby dotkniętej tym schorzeniem (w tym wypadku Nicole), jest w mojej opinii wyczerpany. Bailey trafnie określiła w książce skalę problemu, pokazując jego realne skutki – ani nie zlekceważyła tematu, ani nie podeszła do niego zbyt przesadnie. Za to wielki plus. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że fabuła mocno przypomina mi inną książkę - „Na skraju załamania” B. A. Paris. Muszę przyznać, że widząc podobieństwa między obiema pozycjami, dość szybko rozwikłałam zagadkę. Książkę czyta się bardzo szybko. Co w mojej opinii jest też zdecydowanie na korzyść, to to, że rozdziały kolejno pokazują raz perspektywę Nicole, a raz Morgan. Dzięki temu poznajemy punkty widzenia obu bohaterek.
Przyznam szczerze, że nie sądziłam, że książka ta wywrze na mnie aż takie wrażenie. Osoba Nicole to samo w sobie odbicie wielu kobiet, które zostały świeżo upieczonymi matkami. Pokazuje, jak miłość do dziecka, strach o jego bezpieczeństwo, potrafią często na tyle osłabić psychikę kobiety, że staje się ona obiektem manipulacji. W tym wypadku wyjątkowo okrutnej manipulacji. Uważam, że młode matki powinny sięgnąć po „Kobietę na krawędzi”, choćby po to, by zwrócić się o pomoc odpowiednio wcześnie. Bardzo polecam.

Czytaj więcej

Daria z lubimyczytać.pl

Niesamowicie wciągający thriller.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
8 / 10

To książka, którą pochłania się, dlatego zarezerwujcie sobie czas zanim po nią sięgnięcie. Polecam.

Czytaj więcej

Arlettt z lubimyczytać.pl

Trzyma w napięciu do ostatniej strony...

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

szybko się czyta, bardzo wciąga. Praktycznie do samego końca ciężko było zgadnąć kto był winny, bardzo polecam!

Czytaj więcej

Aga Mackiewicz z lubimyczytać.pl

Po pierwszych kilku rozdziałach, książkę czytałam z zapartym tchem.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
9 / 10

Początkowo, pomyślałam, że to tematyka nie dla mnie. Pomimo intrygującego początku, wydawało mi się że nic mnie już nie zaskoczy. .. Jakże się myliłam! Po pierwszych kilku rozdziałach, książkę czytałam z zapartym tchem. Z każdą stroną robiło się coraz ciekawiej i chciałam jak najszybciej znaleźć się na ostatniej stronie by rozwiązać zagadkę. Daje mocne 9 :) Motyw troszeczkę przypominał mi "Na skraju załamania" B.A. Paris. Połączyłam niektóre fakty i czytając skojarzyłam ją z tą książką. . Słowo przewodnie, które będę kojarzyć z tym thrillerem to MANIPULACJA. To przykre, jak bardzo możemy mylić się co do najbliższych nam osób. Jak często ufamy komuś, kto na to nie zasługuje. Jeżeli możesz na kogoś liczyć to licz na siebie. Słuchaj swojej intuicji i głosu serca. Polecam!

Czytaj więcej

Delicateheart z lubimyczytać.pl

Aż sama sie zdziwiłam...

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

jak bardzo mnie ta książka wciągnęła! Świetna, nie mogłam się oderwać.
Polecam

Czytaj więcej

Ania_Stas z lubimyczytać.pl

Książka wciąga od samego początku.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
7 / 10

Nie ma w niej miejsca na nudę, akcja toczy się nieustannie. Dzięki krótkim rozdziałom pozycję tą czyta się bardzo szybko. Dodatkowo każdy z nich kończy się w takim momencie, że nie sposób oderwać się od lektury. Koniecznie trzeba się dowiedzieć co się dalej wydarzy. Fabuła „Kobiety na krawędzi” kojarzy mi się z książką B.A Paris „Na skraju załamania”. Znając tą pozycję nie było dla mnie zaskoczeniem odkrycie, kto stał za uprzykrzaniem życia Nicole. Powód niszczenia kobiety jest również banalny i łatwy do przewidzenia. Jednak ujawnienie jednego z faktów z jej przeszłości pozwoliło zrozumieć dlaczego dźwigała ona tak ogromne brzemię winy. Pomimo wszystko książka kończy się pięknie. Przynajmniej jednej z dwóch kobiet udaje się podjąć próbę ułożenia sobie życia. Wzruszający jest fakt ukazujący, jak bardzo matka może się poświęcić dla dobra swojego dziecka. Nicole oddała życie, żeby Quinn w jej mniemaniu mogła mieć lepszą mamę. Morgan dla dziecka niejednokrotnie ryzykowała swoje istnienie. „Kobieta na krawędzi” to książka, która wciąga niemal od samego początku.

Czytaj więcej

mama_z_ksiazka z lubimyczytać.pl

Od 20 tygodni na listach bestsellerów

Thriller, o którym nie da się zapomnieć.

Nie przegap okazji i kup taniej w przedsprzedaży.

Książka